Frigolu Nakliye 05426047184 / 02126240174 | Daysal Frigo Online fiyat teklifi için tıklayınız!

Frigolu Nakliye – İstanbul


Frigorifik Araç Kiralama İstanbul

Frigolu Nakliye

Frigolu Nakliye; Yeryüzünde sayısız bir çok ürün yetişmektedir. Bu ürünlere ilave insanoğlu da ek besin ürünleri , ilaç , bitki gibi bir  çok ürün ortaya  çıkmış ve  hala da çıkmaya devam etmektedir. Bu tüm  ürünlerin depolanması ve  nakliyesi esnasında  ısı özelliğinin iyi belirlenmesi gerekmektedir. Bu belirlenen ısı özellikleri ile yapılacak olan nakliye işine  Frigolu Nakliye denir .

Günümüz teknolojisi ile  frigo taşıma veya Frigolu Nakliye her  bir ürünün sevkiyatı  ve  depolanması yapılırken ürünlerin en azami ölçüde olumsuz etkilenmesini önlemek amacı ile çok büyük yatırımlar yapılmaktadır. Devasa büyük hatta çok büyük tesisler kurularak koca bir şehre yetecek kadar ürünler soğuk hava depolarında saklanmaktadır. Bu depolar sayesinde ürünler uzun süre özelliğini bozmadan muhafaza edilerek ekonomiye çok büyük faydalar sağlamaktadır. Hal böyle olunca bu soğuk hava depolarına bu ürünlerin ulaşımını sağlamak ise biz frigo taşımacılık yapan DAYSAL FRİGO gibi bir çok nakliye firmasına ekmek kapısı olmuştur.

Özellikle öz mal araçlarım ile bu soğuk yani frigo taşıma işi ile ilgili bire bir uyuşması gereken araçlar ve araçlara ait ek özellikler monte edilmiştir. Mesela bu frigo taşıma da en öncelik ısı özelliğini mevcut ısıya duyarlı yani ürünün mevcut ısısını koruyabilen fiber kasaların olması gerekmektedir.  Fiber kasalar ısı özelliğini korumak veya ısı kaybını en aza indirmektir. Fiber kasa ölçüleri genelde paletlere endeksli olmalıdır.  Bu arada palet ne demek biraz açıklık getirmekte fayda vardır.

PALET ; özellikle plastik veya ağaç tahtadan üretilen , üzerine ürünlerin paketlenerek konması amaçlanmış özellikle de ürünlerin yükleme ve boşaltması esnasında kolaylık sağlayan yaklaşık 10 kg civarında bir malzemedir. Bu paletlerin bir de standart ölçüleri vardır. Euro palet ölçüleri 80 cm x 120 cm olarak sınıflandırılmıştır. Diğer normal palet ise 100 cm x 120 cm olarak belirlenmiş gıda  taşımacılığında , yükleme  ve boşaltmada kullanılan bu paletler soğuk gıda taşımacılığı en çok kullandığı malzeme olarak ortaya çıkmıştır.

Bu paletleri yükleme ve  boşaltma yapan makineye de transpalet veya forklift denir.  Bu paletli ürünleri yükleme ve boşaltma yaparken araç kasalarına  uygun rampaların olması gerekir. Eğer rampalar yok ise araçların arka kapağına yükleme ve boşaltma işlerini kolaylaştıran LİFT yani ASANSÖR aparatı takılarak FRİGO TAŞIMA için  ayrı bir özellik kazandırmıştır.

Uygun fiyatlarımız, uzman kadromuz ve hızlı çözüm ortağınız DAYSAL FRİGO. FRİGOLU NAKLİYE bir  tık ötenizde.

 

kk2

 

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız