FRİGOLU NAKLİYE NEDİR ? NASIL YAPILIR ? | Daysal Frigo Online fiyat teklifi için tıklayınız!

FRİGOLU NAKLİYE NEDİR ? NASIL YAPILIR ?


DONUK HAVA NAKLİYESİ

FRİGOLU NAKLİYE NEDİR ? NASIL YAPILIR ?

 

Frigolu nakliye nedir ? nasıl yapılır ? bu ve benzeri sorular günümüz  nakliye yani  lojistik alanında sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. soğutma özelliği olan, içinde soğutucu bir düzenek bulunan, soğutucu sistemler anlamına gelmektedir.

Soğutma  ve ısıtma sistemleri ile fiber kasalı araçlarla istenilen sıcaklık derecelerindeki ürünlerin bir  noktadan başka bir noktaya taşıma yani nakledilmeye frigorifik kısacası frigolu nakliye denir.

Günümüz Türkiye’sinde son zamanlarda frigorifik kelimesi frigofirik şekline dönüşmüş durumdadır. Kara , hava , deniz ve demiryolları yani tüm  taşımacılık alanında ürünlerin özellikleri bozulmadan bir noktadan başka bir noktaya taşınabilmesi için özel bir sisteme  ihtiyaç doğmuştur. Bu da klimalı ısıtma sistemi ve aynı zamanda  soğutma  sistemine ihtiyaç vardır. Sıcak havalarda ürünlerin soğukluk dereceleri olumsuz etkilenmemesi için klimalara ihtiyaç vardır. Örnek verilecek olursa süt ve süt ürünleri +4 derece ile  +8 derece aralığında olması gerekir. Balıkların ise donmuş hali ile -18 derecede taşınması gerekmektedir. Dahada ileri soğutma ihtiyacı olan dondurmaların taşıma sıcaklık dereceleri ise -24 olması gerekir. Çikolataların taşınması ile ilgili ise +15 ile +25 derece aralığında frigolu araçlara ihtiyacı vardır.

İşte yukarıda da belirtilen soruların karşılığı olarak frigolu nakliye nedir ?  nasıl yapılır ? sorularına açıklık getirmeye çalıştık. Çok sayıda ürünlerin korunmasında ve nakledilmesinde ısıtma ve soğutma sistemleri günümüz nakliyeciliğinde önemli bir yer tutmaktadır.  İnsani ve hayati önem arz eden gıda  ve ilaç taşımacılığının bu denli bir öneme sahip olması ile Daysal Frigo Soğuk Hava Taşımacılığı sistemin gereklerini en kısa süre içerisinde öz mal araçlarına entegre ederek İstanbul başta olmak üzre yurt  içi frigolu nakliye alanında önemli bir yere sahip olmuştur. Günümüz soğuk zincir taşımacılığında araç takip sistemleri , ısı takip sistemleri  , mikro dağıtım araçları , alanında uzman personeli ile ürünlerinizi güvenli bir o kadarda hızlı bir şekilde frigolu nakliyesini yapmaktayız . Araçlarımız her boy olup palet  bazlı olarak 1 paletlik frigolu doblo , 5 paletlik frigolu panelvan , 6 paletlik frigolu kamyonet , 8 paletlik frigolu orta boy kamyon , 14 paletlik frigolu atego tarzı kamyon , 18 paletlik frigolu kamyon ve 33 paletlik frigolu tır gibi araçlarımız  mevcuttur. Soğuk hava taşımacılığı, donuk hava taşımacılığı, liftli kamyon, frigolu kamyon, frigolu araç kiralama alanında özcü olan firmamız bir tık ötenizdedir.

Uygun fiyatlarımız, uzman kadromuz ve hızlı çözüm ortağınız DAYSAL FRİGO. FRİGOLU NAKLİYE bir  tık ötenizde.

 

FRİGOLU NAKLİYE NEDİR ? NASIL YAPILIR ?

FRİGOLU NAKLİYE NEDİR ? NASIL YAPILIR ?