FRİGOLU NAKLİYE | Daysal Frigo Online fiyat teklifi için tıklayınız!

FRİGOLU NAKLİYE


FRİGOLU NAKLİYE

FRİGOLU NAKLİYE

Frigolu nakliye; günümüz klimalı teknolojik sistemlerle  donatılmış ısıtmalı ve soğutmalı  araçlarla ürünlerin  bir noktadan başka bir noktaya taşınmasına frigolu nakliye  denir .

Yukarıda da belirtilen ve adından da anlaşıldığı gibi araçlara entegre edilmiş klimalar ile ürünlerin sıcaklık değerleri korunma ihtiyacı ortaya çıkmıştır.  İnsan  ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla üretilen ürünlerin tüketimine kadar olan depolanması gerekmiştir. Yani eski dönemlerin tabiri ile saklanması gerekmekte idi. Bu saklama yani depolama dönemlerinde ürünleri özellikleri bozulmadan ne  kadar uzun süre saklanırsa o kadar değer kazanmıştır. Bazı ürünlerin bozulmaması için sıcaklık gerekirken , bazı ürünlerinde soğutulması gerekmiştir. Hal böyle olunca da buzdolabı ortaya çıkmıştır. Bu buzdolabı insanların temel ihtiyacı olan ürünlerin korunması ile ilgili en temel ev teknolojisi haline gelmiştir. Buzdolabı olmayan bir ev düşünülemezken bu ihtiyaç ,ürünlerin bir yerden başka bir yere taşınmasında kullanılmaya başlanmıştır. Daha büyük buzdolapları üretilmeye başlanmıştır. Çok çok büyük soğuk hava depoları inşa edilmeye başlanmış ve binlerce metrekare kapalı alanları buzdolabı haline getirilmek suretiyle yiyecek , içecek ve ilaç gibi hayati ürünlerin sıcaklık değerleri korunarak uzun ömürlü tüketim maddeleri olmaları sağlanmıştır.

 

Bu soğuk hava depoları ile ürünlerin ömürlerine ömür katan soğutuculu sistemleri araçlara da monte edilerek bir noktadan başka bir noktaya nakliye edilmesi için frigolu sistemleri tüm araçlara monta edilerek frigorifik araçlar ortaya çıkmıştır. Bu araçların isimlendirilmesi ile ilgili de bir çok tabir kullanılmaktadır. Bunlardan bazıları şu şekildedir .

Frigolu taşımacılık , frigolu kamyon , frigolu kamyonet , frigolu tır , frigolu panelvan, frigolu taşımacılar, frigolu nakliyeciler, frigo lojistiği, frigorifik nakliye, frigorifik kamyon, frigorifik taşımacılık . Başka türlü tabirlerinde kullanıldığı görülmüştür.  Soğuk zincir taşımacılığı , soğuk ilaç taşımacılığı, donuk gıda taşımacılığı, et ürünleri taşımacılığı, süt ve süt ürünleri taşımacılığı, çikolata taşımacılığı, pasta taşımacılığı, eksi on sekiz  taşımacılığı, fuar ve organizasyon taşımacılığı, çiçek taşımacılığı , medikal malzeme taşımacılığı , asansörlü taşıma , asansörlü nakliye , frigolu nakliye gibi bir çok isimle adlandırılan frigolu kamyon alanında firmamız hizmet vermektedir.

İstanbul şehir içi frigolu kamyon ile taşımacılık alanında hizmet veren firmamız yaklaşık 2 yıldır tüm Türkiye içi her gölgeye frigolu nakliye hizmeti vermektedir.  Özellikle İstanbul şehir içerisinde iddialı bir hizmet anlayışımız vardır. Güvenilir insan gücü ile frigolu sistemleri olan frigolu doblo , frigolu kamyonet , frigolu kamyon , frigolu tır gibi araçlara sahip olan firmamız uygun fiyatlarla nakliye hizmetinde önemli bir yere sahiptir.

Uygun fiyatlarımız, uzman kadromuz ve hızlı çözüm ortağınız DAYSAL FRİGO. FRİGOLU NAKLİYE bir  tık ötenizde.

FRİGOLU NAKLİYE

FRİGOLU NAKLİYE